1.5KE82CA-B
DigiKey Part Number
1.5KE82CA-BLF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1.5KE82CA-B
Description
TVS DIODE 70.1VWM 113VC DO201
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
113V Clamp 13.5A Ipp Tvs Diode Through Hole DO-201
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
13.5A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Through Hole
Bidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
70.1V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
77.9V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
113V