LFR601003CID
DigiKey Part Number
5666-LFR601003CID-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LFR601003CID
Description
FUSE BLOCK CART 600V 100A DIN
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Fuse Block 100 A 600V 3 Circuit Cartridge DIN Rail
Category
Current Rating (Amps)
100 A
Mfr
For Use With/Related Products
Class R Fuses
Series
Fuse Type
Cartridge
Packaging
Box
Fuseholder Type
Block
Part Status
Active
Number of Circuits
3
Mounting Type
Voltage
Fuse Size
1.339" Dia x 7.874" L (34mm x 200mm)