PC-1560-J1900
DigiKey Part Number
2416-PC-1560-J1900-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PC-1560-J1900
Description
15.6 INCH TOUCH SCREEN PANEL PC
Customer Reference
Detailed Description
Panel PC Intel® Core™ i3-5015U 2.1GHz, 2 Core Supports mSATA DDR3 (4GB Installed)
Category
Memory
DDR3 (4GB Installed)
Manufacturer
Lilliput Electronics (USA) Inc.
Display Type
15.6" Touchscreen
Packaging
Retail Package
Voltage - Supply
12VDC
Part Status
Active
Mounting Type
Panel Mount
Type
Panel PC
Operating Temperature
-10°C ~ 60°C
Core Processor
Intel® Core™ i3-5015U 2.1GHz, 2 Core