PAB.M0.4NL.AC39N is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
ODU
In Stock: 0
Datasheet
Image for PAB.M0.4NL.AC39N is not available
PAB.M0.4NL.AC39N
DigiKey Part Number
PAB.M0.4NL.AC39N-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PAB.M0.4NL.AC39N
Description
CONN PLUG MALE 4P GOLD SLDR CUP
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup
Category
Shell Material
Polysulfone (PSU)
Mfr
Contact Finish - Mating
Gold
Series
Color
Black
Packaging
Bulk
Ingress Protection
IP50 - Dust Protected
Part Status
Active
Features
Backshell
Connector Type
Shielding
Number of Positions
4
Current Rating (Amps)
8A
Shell Size - Insert
M04
Cable Opening
0.106" ~ 0.154" (2.70mm ~ 3.90mm)
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Operating Temperature
-50°C ~ 150°C