TPSY107M006R0100V
DigiKey Part Number
478-TPSY107M006R0100VTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPSY107M006R0100V
Description
CAP TANT 100UF 20% 6.3V 2917
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 µF Molded Tantalum Capacitors 6.3 V 2917 (7343 Metric) 100mOhm @ 100kHz
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
100mOhm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated
6.3 V