TPSD477M004H0045 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
470 µF Molded Tantalum Capacitors 4 V 2917 (7343 Metric) 45mOhm @ 100kHz
TPSD477M004H0045
DigiKey Part Number
478-TPSD477M004H0045TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPSD477M004H0045
Description
CAP TANT 470UF 20% 4V 2917
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
TPSD477M004H0045 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
45mOhm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Voltage - Rated
4 V