TPSD107K010Y0100 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 327
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
In Stock: 3,000
Upgrade
Similar
In Stock: 1
Similar
In Stock: 392
In Stock: 60
In Stock: 230
In Stock: 372
In Stock: 100
100 µF Molded Tantalum Capacitors 10 V 2917 (7343 Metric) 100mOhm
2917-(7343 Metric)-TPS-D-Chip-Caps
TPSD107K010Y0100
DigiKey Part Number
TPSD107K010Y0100-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPSD107K010Y0100
Description
CAP TANT 100UF 10% 10V 2917
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
100mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Part Status
Active
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
D
Voltage - Rated
10 V