TPSC107K010S0150 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 4,090
Datasheet
Similar
KYOCERA AVX
In Stock: 16,654
Datasheet
Similar
Direct
Vishay Sprague
Vishay Sprague
KEMET
KEMET
100 µF Molded Tantalum Capacitors 10 V 2312 (6032 Metric) 150mOhm
2312 (6032 Metric) TPS C Code Chip Caps
TPSC107K010S0150
DigiKey Part Number
TPSC107K010S0150-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPSC107K010S0150
Description
CAP TANT 100UF 10% 10V 2312
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
150mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
2312 (6032 Metric)
Size / Dimension
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.110" (2.80mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
C
Voltage - Rated
10 V