TPSB476M006P0250 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 926
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 0
Upgrade
Upgrade
Similar
Similar
Vishay Sprague
47 µF Molded Tantalum Capacitors 6.3 V 1411 (3528 Metric), 1210 250mOhm