TPSB336M006R0600 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 670
Vishay Sprague
KEMET
KEMET
33 µF Molded Tantalum Capacitors 6.3 V 1411 (3528 Metric), 1210 600mOhm
TAJ, TCJ Series
TPSB336M006R0600
DigiKey Part Number
TPSB336M006R0600-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPSB336M006R0600
Description
CAP TANT 33UF 20% 6.3V 1411
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
600mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.083" (2.10mm)
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
6.3 V