TPME337K010S0035 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 1,339
Datasheet
In Stock: 112
Similar
Similar
In Stock: 95
In Stock: 93
In Stock: 13
In Stock: 162
330 µF Molded Tantalum Capacitors 10 V 2917 (7343 Metric) 35mOhm
TPME337K010S0035
DigiKey Part Number
TPME337K010S0035-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TPME337K010S0035
Description
CAP TANT 330UF 10% 10V 2917
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
35mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Part Status
Active
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.169" (4.30mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
E
Voltage - Rated
10 V