TCNT476M016R0150 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | TCNT476M016R0150 |
Description | CAP TANT POLY 47UF 16V 1411 |
Manufacturer Standard Lead Time | 33 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 47 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 16 V 1411 (3528 Metric), 1210 150mOhm @ 100kHz |
Datasheet | Datasheet |
Category | ESR (Equivalent Series Resistance) 150mOhm @ 100kHz |
Manufacturer KYOCERA AVX | Operating Temperature -55°C ~ 105°C |
Series | Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type Surface Mount |
Part Status Active | Package / Case 1411 (3528 Metric), 1210 |
Capacitance 47 µF | Size / Dimension 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm) |
Tolerance ±20% | Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm) |
Voltage - Rated 16 V | Manufacturer Size Code T |