TCJY686M020R0050E
DigiKey Part Number
478-TCJY686M020R0050ETR-ND - Tape & Reel (TR)
478-TCJY686M020R0050ECT-ND - Cut Tape (CT)
478-TCJY686M020R0050EDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TCJY686M020R0050E
Description
CAP TANT POLY 68UF 20V 2917
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
68 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 20 V 2917 (7343 Metric) 50mOhm @ 100kHz
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
68 µF
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
Y
Voltage - Rated
20 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
50mOhm @ 100kHz