TCJY477M002R0050E is available for purchase but is not normally stocked.
KYOCERA AVX
In Stock: 0
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
470 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 2.5 V 2917 (7343 Metric) 50mOhm @ 100kHz
TCJY477M002R0050E
DigiKey Part Number
TCJY477M002R0050E-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TCJY477M002R0050E
Description
CAP TANT POLY 470UF 2.5V 2917
Manufacturer Standard Lead Time
33 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Manufacturer
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
470 µF
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
Y
Voltage - Rated
2.5 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
50mOhm @ 100kHz