TCJY227M004R0015E is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Panasonic Industry
In Stock: 5,379
Datasheet
KEMET
KEMET
220 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 4 V 2917 (7343 Metric) 15mOhm @ 100kHz
TCJY227M004R0015E
DigiKey Part Number
TCJY227M004R0015E-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TCJY227M004R0015E
Description
CAP TANT POLY 220UF 4V 2917
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Manufacturer
KYOCERA AVX
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Part Status
Active
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
220 µF
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
Y
Voltage - Rated
4 V
Features
General Purpose
Type
Molded
Base Product Number
ESR (Equivalent Series Resistance)
15mOhm @ 100kHz