TCJE106M050R0070E is out of stock and can be placed on backorder.
KYOCERA AVX
In Stock: 400
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
10 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 50 V 2917 (7343 Metric) 70mOhm @ 100kHz
TCJE106M050R0070E
DigiKey Part Number
478-TCJE106M050R0070ETR-ND - Tape & Reel (TR)
478-TCJE106M050R0070ECT-ND - Cut Tape (CT)
478-TCJE106M050R0070EDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TCJE106M050R0070E
Description
CAP TANT POLY 10UF 50V 2917
Manufacturer Standard Lead Time
33 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Manufacturer
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Part Status
Active
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
10 µF
Height - Seated (Max)
0.169" (4.30mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
E
Voltage - Rated
50 V
Features
General Purpose
Type
Molded
Base Product Number
ESR (Equivalent Series Resistance)
70mOhm @ 100kHz