TAJY157K010HNJ
DigiKey Part Number
478-TAJY157K010HNJTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TAJY157K010HNJ
Description
CAP TANT 150UF 10% 10V 2917
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
150 µF Molded Tantalum Capacitors 10 V 2917 (7343 Metric) 1.2Ohm @ 100kHz
EDA/CAD Models
TAJY157K010HNJ Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.2Ohm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated
10 V