TAJW475K035HNJ
DigiKey Part Number
478-TAJW475K035HNJTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TAJW475K035HNJ
Description
CAP TANT 4.7UF 10% 35V 2312
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7 µF Molded Tantalum Capacitors 35 V 2312 (6032 Metric) 2.2Ohm @ 100kHz
EDA/CAD Models
TAJW475K035HNJ Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
2.2Ohm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Package / Case
2312 (6032 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.059" (1.50mm)
Voltage - Rated
35 V