TAJW226M016RNJ is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 9,188
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Similar
In Stock: 634
In Stock: 766
Vishay Sprague
In Stock: 125
Vishay Sprague
KEMET
KEMET
22 µF Molded Tantalum Capacitors 16 V 2312 (6032 Metric) 1.6Ohm
TAJW226M016RNJ
DigiKey Part Number
TAJW226M016RNJ-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TAJW226M016RNJ
Description
CAP TANT 22UF 20% 16V 2312
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
TAJW226M016RNJ Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.6Ohm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
2312 (6032 Metric)
Size / Dimension
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.059" (1.50mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
W
Voltage - Rated
16 V