TAJW106K025RNJ is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Similar
KYOCERA AVX
In Stock: 9,777
Datasheet
Vishay Sprague
Vishay Sprague
KEMET
KEMET
In Stock: 25
In Stock: 514
10 µF Molded Tantalum Capacitors 25 V 2312 (6032 Metric) 1.8Ohm
TAJW106K025RNJ
DigiKey Part Number
478-TAJW106K025RNJTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-TAJW106K025RNJCT-ND - Cut Tape (CT)
478-TAJW106K025RNJDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TAJW106K025RNJ
Description
CAP TANT 10UF 10% 25V 2312
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
TAJW106K025RNJ Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.8Ohm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
2312 (6032 Metric)
Size / Dimension
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.059" (1.50mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
W
Voltage - Rated
25 V