TAJT106M016RNJ is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Similar
In Stock: 39
Vishay Sprague
Vishay Sprague
KEMET
KEMET
10 µF Molded Tantalum Capacitors 16 V 1411 (3528 Metric), 1210 2.2Ohm