TAJE227M006RNJ
DigiKey Part Number
478-8918-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-8918-1-ND - Cut Tape (CT)
478-8918-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TAJE227M006RNJ
Description
CAP TANT 220UF 20% 6.3V 2917
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
220 µF Molded Tantalum Capacitors 6.3 V 2917 (7343 Metric) 400mOhm
EDA/CAD Models
TAJE227M006RNJ Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
400mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.169" (4.30mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
E
Voltage - Rated
6.3 V