TAJC684M050SNJ is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 1,780
Datasheet
Direct
Vishay Sprague
Similar
Vishay Sprague
0.68 µF Molded Tantalum Capacitors 50 V 2312 (6032 Metric) 7Ohm
TAJC684M050SNJ
DigiKey Part Number
TAJC684M050SNJ-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TAJC684M050SNJ
Description
CAP TANT 0.68UF 20% 50V 2312
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
TAJC684M050SNJ Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
7Ohm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
2312 (6032 Metric)
Size / Dimension
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.110" (2.80mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
C
Voltage - Rated
50 V