ST3215SB32768E0HPWAA is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
Taitien
In Stock: 2,803
Datasheet
32.768 kHz ±20ppm Crystal 9pF 90 kOhms 2-SMD, No Lead
ST3215SB32768E0HPWAA
DigiKey Part Number
478-ST3215SB32768E0HPWAATR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ST3215SB32768E0HPWAA
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 9PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
ST3215SB32768E0HPWAA Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
90 kOhms
Mfr
Operating Mode
Fundamental
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Obsolete
Package / Case
Type
kHz Crystal (Tuning Fork)
Supplier Device Package
2-SMD (3.2x1.5)
Frequency
32.768 kHz
Size / Dimension
0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)
Load Capacitance
9pF