SR217A151JARTR1 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Upgrade
TDK
In Stock: 438
Datasheet
150 pF ±5% 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
SR217A151JARTR1
DigiKey Part Number
478-SR217A151JARTR1TR-ND - Tape & Reel (TR)
478-SR217A151JARTR1CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR217A151JARTR1
Description
CAP CER 150PF 500V NP0 RADIAL
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Size / Dimension
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.300" (7.62mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)