SR212A470GARTR1 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
47 pF ±2% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
SR212A470GARTR1
DigiKey Part Number
SR212A470GARTR1-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR212A470GARTR1
Description
CAP CER 47PF 200V NP0 RADIAL
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.300" (7.62mm)
Tolerance
±2%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)