SR201A332JAR
DigiKey Part Number
478-SR201A332JAR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR201A332JAR
Description
CAP CER 3300PF 100V NP0 RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3300 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Applications
Series
Mounting Type
Packaging
Bulk
Package / Case
Radial
Part Status
Active
Size / Dimension
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.200" (5.08mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)