SR151A221JAATR1
DigiKey Part Number
478-SR151A221JAATR1TR-ND - Tape & Reel (TR)
478-SR151A221JAATR1CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR151A221JAATR1
Description
CAP CER 220PF 100V C0G/NP0 RAD
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
220 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Applications
Series
Mounting Type
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Package / Case
Radial
Part Status
Active
Size / Dimension
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.150" (3.81mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)