SR151A221JAATR1 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SR151A221JAATR1 |
Description | CAP CER 220PF 100V C0G/NP0 RAD |
Manufacturer Standard Lead Time | 11 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 220 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial |
Datasheet | Datasheet |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Applications |
Series | Mounting Type |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Package / Case Radial |
Part Status Active | Size / Dimension 0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm) |
Capacitance | Height - Seated (Max) 0.150" (3.81mm) |
Tolerance ±5% | Lead Spacing 0.100" (2.54mm) |