SR071C222KARTR1 is available for purchase but is not normally stocked.
Similar
In Stock: 815
In Stock: 269
KEMET
TDK
TDK
2200 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R Radial
SR071C222KARTR1
DigiKey Part Number
SR071C222KARTR1-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR071C222KARTR1
Description
CAP CER 2200PF 100V X7R RADIAL
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.100" (2.54mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)