QB0505A25EST\500
DigiKey Part Number
478-QB0505A25EST\500TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
QB0505A25EST\500
Description
THERMAL CONDUCTOR Q-BRIDGE
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad 1.27mm x 1.27mm Square
Category
Shape
Square
Manufacturer
KYOCERA AVX
Outline
1.27mm x 1.27mm
Series
Thickness
0.0025" (0.064mm)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Material
Aluminum Nitride
Part Status
Active
Thermal Resistivity
7°C/W, 10°C/W
Usage
Heat Transfer
Thermal Conductivity
100W/m-K, 153W/m-K