QB0402A20WYT
DigiKey Part Number
478-QB0402A20WYTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
QB0402A20WYT
Description
THERMAL CONDUCTOR Q-BRIDGE
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad 1.02mm x 0.51mm Rectangular
Category
Shape
Rectangular
Manufacturer
KYOCERA AVX
Outline
1.02mm x 0.51mm
Series
Thickness
0.0020" (0.051mm)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Material
Aluminum Nitride
Part Status
Active
Thermal Resistivity
16°C/W, 25°C/W
Usage
Heat Transfer
Thermal Conductivity
40W/m-K, 61W/m-K