LD061C183KAB2A\500
DigiKey Part Number
478-LD061C183KAB2A\500TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LD061C183KAB2A\500
Description
CAP CER 0.018UF 100V X7R 1206
Detailed Description
0.018 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
LD061C183KAB2A\500 Models
Category
Voltage - Rated
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)