LD061C103KAX2A\500
DigiKey Part Number
478-LD061C103KAX2A\500TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LD061C103KAX2A\500
Description
LD SERIES
Detailed Description
10000 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)