LD051C102KAB4A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 87,324
Datasheet
Upgrade
Upgrade
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
TDK
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
1000 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
LD051C102KAB4A
DigiKey Part Number
LD051C102KAB4A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LD051C102KAB4A
Description
CAP CER 1000PF 100V X7R 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
LD051C102KAB4A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)