LD02ZC103KAB2A\500
DigiKey Part Number
478-LD02ZC103KAB2A\500TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LD02ZC103KAB2A\500
Description
CAP CER 1000PF 10V X7R 0402
Detailed Description
10000 pF ±10% 10V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
LD02ZC103KAB2A\500 Models
Category
Voltage - Rated
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)