LD025A150GAB2A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 7,384
Datasheet
15 pF ±2% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
LD025A150GAB2A
DigiKey Part Number
LD025A150GAB2A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LD025A150GAB2A
Description
CAP CER 15PF 50V NP0 0402
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
LD025A150GAB2A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.022" (0.56mm)