LCCI0402S3N9GTAR
DigiKey Part Number
478-LCCI0402S3N9GTARTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-LCCI0402S3N9GTARCT-ND - Cut Tape (CT)
478-LCCI0402S3N9GTARDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LCCI0402S3N9GTAR
Description
FIXED IND 3.9NH 700MA 200 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.9 nH Unshielded Multilayer Inductor 700 mA 200mOhm Max 0402 (1005 Metric)
Category
DC Resistance (DCR)
200mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
8 @ 100MHz
Series
Frequency - Self Resonant
6GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Type
Multilayer
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
0402
Tolerance
±0.3nH
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)