KGM32RR72A104KL
DigiKey Part Number
478-KGM32RR72A104KLTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM32RR72A104KLCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM32RR72A104KLDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM32RR72A104KL
Description
CAP CER 0.1UF 100V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
KGM32RR72A104KL Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.130" L x 0.098" W (3.30mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.041" (1.05mm)