KGM32ER72D473MU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 18
Direct
Knowles Syfer
Direct
KEMET
Knowles Syfer
0.047 µF ±20% 200V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
KGM32ER72D473MU
DigiKey Part Number
478-KGM32ER72D473MUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM32ER72D473MU
Description
CAP CER 0.047UF 200V X7R 1210
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM32ER72D473MU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.130" L x 0.098" W (3.30mm x 2.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)