KGM32ER71H474MU
DigiKey Part Number
478-KGM32ER71H474MUTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM32ER71H474MUCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM32ER71H474MUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM32ER71H474MU
Description
CAP CER 0.47UF 50V X7R 1210
Detailed Description
0.47 µF ±20% 50V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
KGM32ER71H474MU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.130" L x 0.098" W (3.30mm x 2.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)