KGM31VCG2D102JU
DigiKey Part Number
478-KGM31VCG2D102JUTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM31VCG2D102JUCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM31VCG2D102JUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM31VCG2D102JU
Description
CAP CER 1000PF 200V C0G/NP0 1206
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1000 pF ±5% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
KGM31VCG2D102JU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.048" (1.22mm)