KGM31VCG1C682JU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 5,437
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Direct
Knowles Syfer
Direct
KEMET
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
Knowles Syfer
6800 pF ±5% 16V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
KGM31VCG1C682JU
DigiKey Part Number
478-KGM31VCG1C682JUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM31VCG1C682JU
Description
CAP CER 6800PF 16V C0G/NP0 1206
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM31VCG1C682JU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.048" (1.22mm)