KGM31HS72A475KU
DigiKey Part Number
478-KGM31HS72A475KUTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM31HS72A475KUCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM31HS72A475KUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM31HS72A475KU
Description
CAP CER 4.7UF 100V X7S 1206
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7S 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
KGM31HS72A475KU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.090" (2.29mm)