KGM31HR71E474KU
DigiKey Part Number
478-KGM31HR71E474KUTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM31HR71E474KUCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM31HR71E474KUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM31HR71E474KU
Description
CAP CER 0.47UF 25V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.47 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
KGM31HR71E474KU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.075" (1.90mm)