KGM31DR72D153KU
DigiKey Part Number
478-KGM31DR72D153KUTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM31DR72D153KUCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM31DR72D153KUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM31DR72D153KU
Description
CAP CER 0.015UF 200V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.015 µF ±10% 200V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
KGM31DR72D153KU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)