KGM31BR72A393JM is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
Upgrade
KEMET
0.039 µF ±5% 100V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
KGM31BR72A393JM
DigiKey Part Number
478-KGM31BR72A393JMTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM31BR72A393JM
Description
CAP CER 0.039UF 100V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM31BR72A393JM Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)