KGM31BR72A102KM is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 22,282
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
Direct
KEMET
Direct
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
KEMET
1000 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
KGM31BR72A102KM
DigiKey Part Number
478-KGM31BR72A102KMTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM31BR72A102KM
Description
CAP CER 1000PF 100V X7R 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM31BR72A102KM Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)