KGM31BR71H273JT
DigiKey Part Number
478-KGM31BR71H273JTTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM31BR71H273JTCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM31BR71H273JTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM31BR71H273JT
Description
CAP CER 0.027UF 50V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.027 µF ±5% 50V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
KGM31BR71H273JT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)