KGM31BR71H222JT is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 469
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 4,585
Datasheet
In Stock: 4,105
Parametric Equivalent
Direct
Knowles Syfer
Direct
KEMET
KEMET
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
Knowles Syfer
2200 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
KGM31BR71H222JT
DigiKey Part Number
478-KGM31BR71H222JTTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM31BR71H222JTCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM31BR71H222JTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM31BR71H222JT
Description
CAP CER 2200PF 50V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM31BR71H222JT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)